דוגמנים ליום אחד – שדה בוקר

מה יש לומר על הפרוייקט הזה שלא נאמר ?

נתחיל מהאמצע ונחזור להתחלה , ותכף תבינו למה…

איי שם לפני כשלושה שבועות ביום האחרון שלנו בחופשה באילת אני מקבלת שיחת טלפון לא מוכרת.

היי ספיר מה המצב? קוראים לי …  (היא מציגה את עצמה) הגעתי אליך דרך עמית גלבר, הוא נתן לי המספר שלך ואמר לי שאת תסבירי לי למה כדאי לי להגיע לשדה- בוקר.  אני שואלת אותה מאיזה תחום היא מגיעה ובמה עוסק האינסטגרם שלה , והיא מספרת לי שהיא מתחום של הדרכת הורים ורובו סביב הנושא וסביב הילדות. תוך כדי שיחה אנחנו גם מגלות שגיל הילדים שלנו דיי משיק , היא בבנות ואני בבנים, ואז אני אומרת לה…

תקשיבי, הבלוג שלי כולו מתבסס על הילדים , לפחות ככה הוא התחיל – באופנה ולייף סטייל לילדים. ככל שהזמן עבר אני הפכתי חלק בילתי נפרד ממנו כשהפיצוץ הגיע לפני כמה חודשים בדוגמנים ליום אחד ירוחם. בפעם הראשונה הייתי בצד השני של המצלמה ולבד ! בלי הילדים, בלי אופנת ילדים, בלי מסכות רק אני והמצלמה. 

ואני ממשיכה להסביר, בגדול היה בי משהו שידע שזה הזמן לשחרר, לאפשר לעצמי לחזור להיות אני בפני עצמי ולעוף קצת, אבל הייתי צריכה טריגר, חוויה מעצימה שתצעק לי- now it`s your time to shine girl ! וזו היתה החוויה הזו לחלוטין ! גיליתי שאני אוהבת להצטלם – ולא רק לצלם, גיליתי שאני אוהבת להכיר אנשים חדשים (אהבה ישנה) , לשתף את נפלאות הסטיילינג שלי ולא רק על ילדים ובגדול גיליתי שכיף לי להעמיד את עצמי במרכז מידיי פעם, ועכשיו, עכשיו הילדים קצת גדלו וזה אפשרי.

היא שותקת לעוד רגע ואומרת, את יודעת כשאת מתארת את זה ככה זה נשמע אחרת לחלוטין, אני שמחה שדברתי איתך ! תודה ! נתראה בדוגמנים ליום אחד שדה בוקר.

ועכשיו נחזור להתחלה לטובת אלו שטרם נחשפו לפרויקט. כמו שכבר הבנתם זו הפעם השניה שאני משתתפת בפרויקט.  מדובר בפרויקט מדהים של עמית גלבר – אחד המנהלים בקהילת אינסטגרם ישראל . במסגרת הפרוייקט יוצאים 8 צלמים ו-8 דוגמנים ( אין מדובר בדוגמנים מקצועיים)  חברי הקהילה ליום של יח"צ תיירות ופרגון לעסקים מקומיים , צילום ובעיקר כיף גדול שבו זוכים להכיר אנשים חדשים וכמו שאני למדתי – גם להכיר את עצמך טוב יותר. הימים הללו מתקיימים בכל מיני לוקיישנים בארץ מהצפון לדרום, וכאוהבת מדבר מושבעת בחרתי להיות בשניים שהתקיימו באזור הר הנגב ובשיתוף תיירות הר הנגב ובניצוחה של האחת טלי בריל.

אני אוסיף שבגדול אני דיי משוחדת, אני מאוהבת במדבר ובכל מה שהוא עבורי – המדבר עבורי הוא שקט אינסופי (גם כשהילדים צורחים בסביבה) , הוא ריטלין שמרגיע את המוח הבלתי פוסק שלי, הוא נופים מרהיבים אינסופיים, שלווה, נחת, עומק, פרא ואינסוף אוויר.

נחזור לענייננו, כל הלוקיישנים שהינו בהם מתאימים גם לטיול עם ילדים וגם ללא ילדים אז קחו מפה ותתחילו לנעוץ , כי עכשיו זה זמן מדבר ! שניה לפני שנהיה חם מידי וכל עוד המדבר בשיא שלו !

את הבוקר התחלתי בראשון לציון, שם אספתי את הדייט שלי לאותו יום – מורנה– ביחד חפרנו (חופרות עד היום) , צפינו בזריחה הורסת שליוותה אותנו בדרך, רקדנו והדרמנו !

המפגש הראשון היה במצפה רביבים אחד משלושת היישובים שהוקמו בנגב במסווה של תחחנות מחקר חקלאיות , שם התחלנו בארוחת בסגנון פיקניק עם סלי הפיקניק המעולים של שירלי .

המצפה הוקם כחוות נסיונות חקלאית בשנת 1943 (חמש שנים טרם קום המדינה) ובכך הפך ליישוב היהודי הראשון בנגב בעת החדשה. החלוצים האמיצים שעלו על הקרקע, הצליחו להתיישב ולהיאחז בנגב כנגד כל הסיכויים והקימו חקלאות מפוארת וישוב פורח. בזכות רביבים, בית אשל וגבולות (המצפים הראשונים בנגב), פסקה ועדת החלוקה של חבר הלאומים כי הנגב יהיה חלק מהמדינה היהודית העתידית שתקום בארץ ישראל. כיום , המצפה משמש כאתר מורשת עולמית בו תוכלו לראות זכרון למערכות הצבאיות שהתנהלו באזור בדמות מטוסים, כלי תחבורה, בורות מסתור וכו. את הכניסה לאתר יש לתאם מראש.

במצפה היו לי שני סשנים . הסשן הראשון , סשן מהשמים עם דקל . ולמה מהשמים ? כי כאחת עם שגעונות ראויים גררתי אותו למקום הגבוה ביותר במצפה !

הסשן השני היה עם נועם אופק שלכד פורטרטים שלי בצורה הכי אמיתית וכנה שיש וכן גם את הטום בוי שבי. (אגב את נועם למשל הכרתי בדוגמנים ליום אחד ירוחם).

התחנה הבאה שלנו היתה – חוות זית במדבר –  מקום שמוכר לי, אומנם טרם ישנתי שם בעצמי אבל את אוהלי הטיפי בנוף המדברי אני מכירה היטב מלינה בחווה הסמוכה לא מזמן.  כאן הזמן לציין שבניגוד ליום הקודם בו השתתפתי הפעם הגעתי עם רפרנסים מדוייקים ושק ציוד שלא יבייש ארבעה צלמים , אז כן גם שגעתי את הצלמים !

אחד הצלמים שעמד הכי יפה בשגעונות שלי היה עמית צור – צלם צעיר וסופר מוכשר ! את עמית הוצאתי מהחווה לנוף המדברי לזרוק קצת חולות – או לצייר בחולות , you name it והוא הצליח ביג טיים!

הסשן השני שלי בחווה היה עם לין פז בשכשוכית של הבקתה האפריקאית בחווה. טלי בריל פשוט ידעה שאחרי כל כך הרבה חול צריך גם מקלחת 🙂 ברגע אחד של לבד עשינו סשן קצר ומטורף , שפה אני אשים רק את חלקו.

אגב תמונה בודדת שאני צילמתי במתחם.

רטובים אך מרוצים – סתאםםם 🙂 , בקיצור משם המשכנו לארוחת צהריים קלילה בקריבין גסטאוס שיושב ממש על מצוק הצינים .

ואם כבר מצוק הצינים אז אתם רק יכולים להבין מה היה לוקיישן הצילומים הבא – נדנדה, צוק , מדבר ומשוגעת אחת שקופצת מכל מקום שהוא מעל פני הקרקע וזהו… ניתן לתמונות של אילן שירן לדבר בעד עצמן.

התחנה הבאה היתה ממש בהמשך הכביש – תצפית נמוכה יותר על שמורת עבדת שם הכרנו זוג מופלא שמשכיר קרוואנים סופר חמודים ומאובזרים ללילה באזור מכתש רמון והסביבה. אז תכירו את הקראוונים של desert love , את הצלמת אינגה מאייר  , את הג'יפ של עמית שסבל אותי ואת גרסת הקרוואן לתמונת האמבטיה שלי מאילת.

משם המשכנו ליעד האחרון שלנו ליום הזה – עבדת העיר העתיקה–  שם היה אמור להיות לי  סשן מרובע של אש ותמרות עשן עם מורנה , רועי ומיקי. עכשיו אתם שואלים למה אש ותמרות עשן? כי תכננו לעשות משחקים באש ואור במקביל לשקיעה אבל השקיעה איחרה לבוא אז זרמנו עם מה שהיה ובאשר לאש ותמרות עשן – זה קרה בהזדמנות אחרת ועוד יקרה בעתיד הקרוב מאוד בסשן מהחלל (אבל זה כבר סיפור לפעם אחרת).

אז אחרי שנכנסתם לכל הלינקים ועשיתם pin לכל הלוקיישנים המדהימים האלו אני אספר לכם שלאורך כל חג הפסח , בין התאריכים 29.3-2.4 יתקיימו במרחב הר הנגב פעילויות שמתאימות לזוגות, צעירים ולמשפחות. את הפרטים והלוז המדוייק תוכלו למצוא באתר של תיירות הר הנגב. (לחיצה על התמונות תוביל אתכם גם כן לעמודים הספציפיים באתר ).

לסיכום , כמה תמונות, מילה קטנה ופרגון ענקי לבן אדם שאחראי לכל המפגשים, לצילום, לפאן  – ולקסם הזה – עמית גלבר.

בפוזה הקבועה

2 תגובות בנושא “דוגמנים ליום אחד – שדה בוקר

הוסיפו את שלכם

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

בלוג בוורדפרס.קום. ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: