סלובניה my l🖤ve

חודשיים אחורה …זה הזמן שבו יצאנו להרפתקאת אוגוסט משפחתית עם ים צפיות , שהתממשו ואפילו מעבר לכך.

היעד הנבחר: סלובניה

ולמה סלובניה…על סלובניה שמעתי איי שם לפני כמה שנים , חייבת להודות שאז זה אפילו היה נשמע יעד הזוי בעיני… בשנה שעברה, לאחר חופשה של קרובי משפחה שמעתי עוד דברים טובים עליה …הוספתי לעניין עוד קצת חקר וקריאה קלילה וההחלטה נפלה.

אז בכללי…מה מיוחד בסלובניה?

יעד אירופאי עם מזג אוויר מושלם! לא חם מידיי ולא קר מייד .

טבע פראי , יחסית בתולי ואינסופי – ירוק כחול ותורכיז שלא נגמרים ,

אוכל טוב – שכן המטבח בסלובניה מאגד כמה מטבחים אירופאים בניהם הוינאי והאיטלקי ,

אנשים חמים ונחמדים ,

יחס תמורה ועלות מעולים

והכי חשוב …אידאלי לחופשה עם ילדים.

אז אחרי שדיברנו בכלליות … ואני יודעת שזה יהיה מעט ארוך הפעם…אספר לכם על ההייליטס של הטיול המשפחתי ( המלצות טיול, שעות אטרקציות וכו').

נתחיל בטיסה…

ניתן לטוס ישירות ללובליאנה… ואפשר גם לערים במדינות מסביב…פראג, בודפשט ווינה… אנחנו נחתנו בוינה על מנת לשלב בסוף הטיול כמה ימים מאחת הערים האהובות עלינו.

**בכל הנוגע לחיפוש טיסות אני מציעה לכם להכנס לאתרים להשוואת מחירים למינהם לפשוט לנסות לשחק ולהזיז יום קדימה או אחורה בטווח התאריכים שאפשריים מבחינתכם לטוס עד שתגיעו למחיר האידיאלי… שימו לב תמיד לנושא של מטען והושבה.

אם כך…ביום הראשון נחתנו בוינה בשעת ערב מאוחרת . מכיוון שהיעד שלנו בסלובניה היתה העיירה בלד, במרחק 4 שעות מוינה , לקחנו מלון ללילה הזה בלבד ואת הנסיעה עשינו בבוקר למחרת.

*

*אגב החלטנו לישון בבלד כיוון שהיא יחסית קרובה לרוב האטרקציות במרכז ומזרח סלובניה.

בדרך מוינה לבלד עשינו סיבוב קטן ועצרנו במפעל השוקולד – זוטר. במהלך הסיור במפעל ניתן לטעום שוקולד כאוות נפשיכם, בשלב מסויים הלא יאמן קרה והחבר'ה שלנו פשוט סרבו להמשיך לטעום. המפעל גם ממוקם בתוך חווה אורגנית כך שלאחר הסיור ניתן להסתובב בין פינות הטבע השונות – פינת חי, תחנות מים , מתקני שעשועים מסלול ביער ועוד וכמובן לעצור לאתנחתא בדשא. פעילות מושלמת לילדים והאמת שגם אנחנו המבוגרים נהננו מאוד. חיפשנו עצירה שתיהיה אידאלית לילדים ותאפשר להם לפרוק מתח ולעבור ברוגע את המשך הנסיעה וכך אכן היה.

בערב הגענו לבלד לארוחת ערב סופר מפנקת במלון ומיד אחר כך הלכנו לישון עייפים ושבעים.

לאור כל הנסיעות ביום הראשון החלטנו שאת היום למחרת נבלה באיזי וכך היה . בילינו עד הצהריים בחצר הענקית של המלון. כפי שהסברתי בפוסט ההמלצות לטיול עם ילדים, לקחנו מלון kids friendly עם פעילות יומיומית לילדים וחצר שרק בה יכלו הילדים לבלות יום שלם.

בצהריים החלטנו שנצא לסיבוב סביב אגב בלד באמצעות רכבת התיירים ממנה ירדנו באחד החופים בדרך . את הדרך חזרה עשינו כבר בטיול רגלי של לא יותר משלושה קילומטרים ( אגב הקפת כל האגם כולו היא סביב 6 ק"מ אם אני לא טועה ). וכמובן חזרה לארוחת ערב במלון.

**ארוחת ערב במלון- פרט שלא הייתי מוותרת עליו לרגע כיוון שברוב הימים בהם טיילנו הגענו חזרה לסביבת המלון בשעות הערב וארוחת הערב במלון ( שאגב היתה עד עשר בלילה) חסכה מאיתנו חיפוש אחר ארוחת ערב עם חבורה של ילדים סופר עייפים ורעבים .

ביום השלישי שילבנו בין שני אתרים קרובים זה לזה … הרכבל להר ווגל ומפלי סביצ׳ה.

בהר ווגל לקחנו את הרכבל הבסיסי שעולה לתחנה הראשונה בהר ושם עשינו טיול רגלי וכמובן התרשמנו מנוף מדהים לעבר אגם בוהיני. בנוסף , אנחנו- הילדים הגדולים עשינו אומגות- לא אקסטרים כמו בתאילנד אבל לחלוטין כיף טהור… לאחר מכן אכלנו ארוחת צהריים קלילה בדמות נקניקיה וינאית וציפס במסעדה שבצמוד לרכבל.

אחר הצהריים המשכנו למסלול הליכה שכולל כחמש מאות מדרגות המטפסות עד למפלי סביצ׳ה…אתגר לא פשוט עם ילדים קטנים. החבר'ה שלי בילו את רוב המסלול על הכתפיים שלי ושל אבא שלהם. ואם תשאלו אותי…ניתן לראות מפלים שמסלול ההליכה אליהם מתאים יותר לילדים צעירים. לכן אל תקחו את זה כמאסט במידה ואתם מטיילים עם קטנטנים כמונו.

את היום הרביעי החלטנו להעביר במערת הנטיפים פוסטוינה כיוון שתחזית מזג האוויר היתה סגרירית, אך מסתבר שתשעים אחוז מהתיירים חשבו כמותנו , הגיעו לשם ועמדו בתור שהסתרך לו וכלל המתנה של שעתיים עד שלוש שעות. למזלנו, עד אז כבר פתחתי יחסי חברות עמוקים עם האחראית על צוות הבידור במלון -סטלה – שהזמינה לנו כרטיסים מראש ( את התשלום עושים באיסוף הכרטיסים) שהרי אין סיכוי שהינו ממתינים את התור הזה עם שלושה תינוקות וארבעה ילדים בטווח גילאים של שנתיים וחצי עד 4 וחצי .

סטלה אהובתי:

את היום החמישי החלטנו לבלות באיזי ונסענו לאגם בוהיני הסמוך (כעשרים דקות נסיעה) . ההמלצה שלי בכל הקשור לאגם הזה היא לחנות בחניה מסודרת, שכן נותנים קנסות לכל מי שחונה שלא כחוק , ולרדת לפינת חמד מבודדת משלכם לאורך האגם הקסום הזה. לאחר רביצה של מספר שעות המשכנו לכיוון מגלשת ההרים בבלד.

מעבר לכיף שבמגלשה עצמה , כל אזור הפארק של המגלשה הוא תענוג אחד גדול. מלא טבע , אטרקציות לילדים והנוף על אגם בלד מחלקו העליון של הרכבל מטורף!

ביום השישי יצאנו להרפתקאה על רכבת המכוניות לעיירה most na soci ומשם נסענו כרבע שעה למסלול הליכה בנקיק טולמין.

לגבי רכבת המכוניות, קחו בחשבון שהראשונה יוצאת בשעה תשע בבוקר וההמלצה להיות שם כשעה לפני בכדי שהיה לכם מקום כיוון שלא ניתן לשריין מקום מראש והמקום על הרכבת מוגבל. ולמה לעשות את זה עם רכבת מכוניות ולא בנסיעה…משתי סיבות… הראשונה היא שהדרך פתלתלה וקשה לילדים והשניה היא שהרכבת היא חוויה בפני עצמה ועוברת בפארק באזורים של טבע בתולי בהם אין כבישים . שימו לב גם בחזור להמתין בתחנת הרכבת במינימום שעה לפני יציאתה .

ביום השביעי נסענו לקניון וינטגר המוכר . מסלול בין מצוקים שלכל אורכו ילווה אתכם נוף של מי טורקיז מושלמים . ההליכה לאורך הקניון כולו היא על שבילי הליכה צרים וגישרונים ולכן אם לא הצלחתם להגיע מוקדם בבוקר אל תגיעו…לקראת השעה אחת עשרה נהיה כל כך צפוף שהליכה יד ביד עם ילדים נעשית כמעט בלתי אפשרית. את אחר הצהריים בילינו בשוק האוכל של ימי ראשון בעיר לובליאנה.

את שני הימים הבאים והאחרונים שלנו בבלד הקסומה החלטנו לבלות הרביצה בבריכה ובחצר המלון.

ביום העשירי חזרנו לוינה. בדרך עצרנו בפארק חבלים מושלם באוסטריה בסמוך לאגם klopeiner , שוב בהמלצתה של חברתי המהממת סטלה, אחראית צוות הבידור במלון בו לנו בבלד. גם פה כמובן שחיפשנו עצירה שתיהיה בעיקר חוויתית ומספקת לילדים ואני חייבת להודות שאני באופן אישי, נהנתי לא פחות מהם .

לוינה הגענו בשעת ערב דיי מאוחרת למלון איביס מריה הילף (רחוב מרכזי עם המון חנויות של כל הרשתות המוכרות).

למחרת – ביום האחד עשר , שמנו פעמינו למתחם הקניות scs בוינה. קצת פחות חווייתי לילדים … פה זה הזמן להודות לאלוהי הטאבלט והעגלה לכל ילד.

את היום למחרת הקדשנו לילדים …בבוקר הלכנו לאחת האטרקציות האהובות עלי בוינה – האקווריום של וינה , שנמצא גם הוא בסמוך למריה הילף ,מתפרס על בניין של 8 קומות וכולל בין השאר גם קומת יער גשם טרופי ותצפית על העיר. לאחר מכן קיפצנו קצת בין החנויות וסיימנו את היום בפארק פראטר – פארק שכולל בתוכו מתקני לונה פארק שונים שבכניסה אליהם היא בתשלום נפרד לכל מתקן.( עליו אני קצת פחות ממליצה).

למחרת ,בבוקר היום ה-13 והאחרון לחופשה המהממת שלנו , טיילנו מעט בין קירות הגרפיטי באזור המלון , סעיף מאסטר למכורת קירות שכמותי ושמנו פעמינו חזרה לשדה התעופה של וינה.

כמה טיפים נוספים…

בכל הנוגע לבירה…בירה ברוב המקומות עולה כחמישה יורו. שישייה לעומת זאת עולה כ-8 יורו. הצעתי היא לקנות לכם שישייה ולקחת איתכם מידיי יום לפי הצורך בתיק או באוטו כיוון שבכל מקרה בטיול עם ילדים ישיבה בברים היא לא האטרקציה המרכזית.

השכרת רכב- את הרכבים השכרנו דרך חברת אבריקס הסלובקית שהביאו את הרכבים עד אל שדה התעופה באוסטריה, המתינו לנו באולם יציאת הנוסעים ואף עזרו לנו להגיע עם המזוודות לרכבים . פרט חשוב נוסף הוא שמושבי הבטיחות לילדים דרך חברה זו היא ללא עלות נוספת.

מלונות- קחו מלון עם חצר בה יוכלו הילדים לפרוק אנרגיה בבוקר בטרם אתם מעמיסים אותם על האוטו.

סך הכל ניתן לסכם כאיזון מושלם בין פעילות לאתנחתא, בין בילוי לילדים לבין בילוי למבוגרים , מושלם וקסום !

עד לחופשה הבאה

10 תגובות בנושא “סלובניה my l🖤ve

הוסיפו את שלכם

  1. ואוו אילו תמונות נהדרות! לא יודע מי הצלם המוכשר אבל ואוו פשוט מושלם:)
    אפשר לדעת באיזו מצלמה את משתמשת ואלו עדשות עיקריות לרוב השימושים שלך?

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

בלוג בוורדפרס.קום. ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑

%d בלוגרים אהבו את זה: